Region

Svet

Veterpolisti i rukometaši ispred Skupštine, Novak preko video bima

Rukometni i vaterpolo savezi Srbije dogovorili su se da večeras u 20 sati organizuju doček reprezentativaca iz ova dva sporta, povodom uspeha koje su postigli na evropskim prvenstvima, rečeno je Tanjugu u gradskoj upravi. Doček će biti organizovan na tradicionalnom mestu, ispred Skupštine grada Beograda.

Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je titulu prvaka Evrope pošto je u Ajndhovenu, u finalu, savladala selekciju Crne Gore sa 9:8 (1:1, 2:3, 3:1, 3:3), dok su srpski rukometaši osvojili srebrnu medalju na prvenstvu "starog kontinenta", jer su u finalu u Beogradu poraženi u duelu sa Danskom sa 21:19 (9:7).

Najbolji teniser sveta Novak Đoković koji je juče u maratonskom finalu odbranio titulu u Melburnu i osvojio svoj peti gren slem trofej, obratiće se direktno iz Australije prisutnim građanima ispred Skupštine grada Beograda putem video bima.