Tropiko bend debituje na Pesmi za Evroviziju 2025 s numerom o ljubavi izvan vremena!

Na ovogodišnjem festivalu „Pesma za Evroviziju 2025“, Tropiko bend će se po prvi put boriti za titulu predstavnika Srbije na Evroviziji.
Selekciona komisija RTS-a objavila je spisak izvođača koji će učestvovati na festivalu „Pesma za Evroviziju 2025“, gde će biti odabran predstavnik Srbije za ovogodišnji Eurosong u Bazelu. Polufinalne večeri zakazane su za 25. i 27. februar, dok se finalno veče održava nekoliko dana kasnije na velikoj sceni na Košutnjaku.

Među ovogodišnjim takmičarima našao se i Tropiko bend, što je veliko iznenađenje za mnoge ljubitelje domaće muzike. Popularni sastav, poznat po emotivnim baladama i energičnim nastupima, prvi put se takmiči na ovom prestižnom festivalu.

Već dugi niz godina imali smo želju da učestvujemo na „Pesmi za Evroviziju“, ali nikada nismo imali pravu numeru. Ove godine smo konačno uspeli da stvorimo pesmu koja je, po mom mišljenju, idealna za ovaj festival – izjavio je Aleksandar Cvetković, frontmen Tropiko benda.

Cvetković je otkrio da je inspiracija za muziku nastala prošlog februara, u ranim jutarnjim satima na jednom posebnom mestu. Pesma, koja nosi naziv „Eurosong 2025“, nije samo obična ljubavna balada, već nosi dublju poruku.

Preporučene vesti

Ovo je priča o ljubavi koja nadilazi vreme. Pesma govori o potrebi da se oslobodimo digitalnog sveta i veštačke inteligencije, da se vratimo onome što je iskreno i što dolazi iz duše. Tekst su napisali Saša Milošević Mare i Teodora Radovanović, a svi zajedno smo se trudili da stvorimo nešto autentično i drugačije – istakao je Cvetković.

Tropiko bend, koji već više od 25 godina uspešno nastupa na domaćoj i regionalnoj sceni, vidi učešće na ovom festivalu kao veliki izazov i novu stranicu u svojoj karijeri.

Na društvenim mrežama već se uveliko komentarišu sve numere, a pesma Tropiko benda izazvala je lavinu reakcija. Publika s nestrpljenjem očekuje polufinalne večeri kako bi čula kako će se ovaj popularni sastav snaći na velikoj sceni.

„Pesma za Evroviziju 2025“ obećava spektakularne nastupe, a ljubitelji muzike će imati priliku da glasaju za svoje favorite i doprinesu izboru predstavnika Srbije na ovogodišnjoj Evroviziji.

Slične vesti

Dve osobe, obučene u bele majice, stoje blizu jedna drugoj na otvorenom. Jedna ima dugu, ravnu kosu, dok druga ima talasastu kosu. U pozadini su zgrade i parkiran automobil u gradskom okruženju.

Balkanske reči koje Austrijanci obožavaju, ali ne mogu da ih izgovore!

Svet Plus
sub, 29. mar | 10:20
Slika prikazuje zadnju stranu crnog modela iPhone 17 Pro. Telefon ima elegantan dizajn sa tri kamere, blicem i mikrofonom u gornjem levom uglu.

iPhone 17 Pro: Novi 48 MP senzor menja zumiranje

Svet Plus
čet, 3. april
Okrugla pica kvadratna kutija

Zanimljiva pitanja bez odgovora – znate li vi rešenje?

Svet Plus
pon, 7. april
Milena Dravić i Dragan Nikolić sa osmesima na licu

Milena Dravić i Dragan Nikolić nisu imali dece, ali su bezuslovno voleli jedno dete!

Svet Plus
uto, 11. mart

Najčitanije vesti!

Italijanski pobednik "Sanrema" Olly - sa mikrofonom u ruci

Italijanski pobednik "Sanrema" Olly odustao od "Evrovizije 2025"!

Svet Plus
pon, 3. mart
Princ od Vranja tokom nastupa na "Pesmi za Evroviziju 2025" sa ružom u rukama i zatvorenim očima

"Ljudi će biti iznenađeni" - Princ od Vranje otkriva ambicije za Evroviziju 2025!

Svet Plus
sre, 5. mart
Uzbuđenje raste pred Evroviziju 2025

Evrovizija 2025: Ko učestvuje - sve o takmičenju u Bazelu!

Svet Plus
pet, 4. april
Pobednik Montesonga sa mikrofonom u ruci i tetvažom preko lica

Predstavnicima Crne Gore na Evroviziji 2025. preti diskvalifikacija zbog kršenja pravila!

Svet Plus
2. decembar 2024.

Najnovije vesti!

Logo evrovizije 2025 koje se održava u Švajcarskoj sa simbolom švajcarske zastave

Nova pravila na Evroviziji 2025 u Bazelu!

Svet Plus
uto, 29. apr | 10:39
Princ od Vranje, Stefan Zdravković

Princ od Vranje promenio izgled pred Evroviziju 2025

Svet Plus
sub, 5. april
Uzbuđenje raste pred Evroviziju 2025

Evrovizija 2025: Ko učestvuje - sve o takmičenju u Bazelu!

Svet Plus
pet, 4. april
Pevač Princ od Vranje izvodi pesmu na osvetljenoj sceni, obučen u crnu odeću sa dugom kosom i tetovažama na rukama.        4o

Poznat redosled nastupa na "Evroviziji 2025"

Svet Plus
pet, 28. mart

Više iz teme

Pobednik Montesonga sa mikrofonom u ruci i tetvažom preko lica

Predstavnicima Crne Gore na Evroviziji 2025. preti diskvalifikacija zbog kršenja pravila!

Svet Plus
2. decembar 2024.
Pevač Princ od Vranje izvodi pesmu na osvetljenoj sceni, obučen u crnu odeću sa dugom kosom i tetovažama na rukama.        4o

Poznat redosled nastupa na "Evroviziji 2025"

Svet Plus
pet, 28. mart
Izvođač obučen u crno lebdi iznad publike koja ga podiže rukama, u veličanstvenom pozorištu sa toplim osvetljenjem.

Austrija favorit za pobedu na Evroviziji 2025 - JJ sa pesmom "Wasted Love" osvaja publiku!

Svet Plus
čet, 13. mart
Italijanski pobednik "Sanrema" Olly - sa mikrofonom u ruci

Italijanski pobednik "Sanrema" Olly odustao od "Evrovizije 2025"!

Svet Plus
pon, 3. mart