Muzički svet i dalje se ne smiruje nakon spektakularnog finala u Beču, gde je pevačica Dara uspela da uradi ono što nikome pre nje u toj zemlji nije pošlo za rukom. Njena numera “Bangaranga” napravila je pravi zemljotres na glasanju, obezbedivši Bugarskoj prvi, istorijski trofej na ovom prestižnom takmičenju.
Međutim, umesto da se mesecima nagađa gde će se evropska muzička elita okupiti narednog proleća, čelnici javnog servisa BNT rešili su da povuku radikalan potez. Suprotno dugogodišnjoj tradiciji Evrovizije, zvaničnog nadmetanja i kandidatura više gradova – ove godine uopšte neće biti!
Povezane vesti
Glavna direktorka bugarske nacionalne televizije, Milena Milotinova, rešila je da skrati proces i odmah stavi tačku na sve spekulacije. Na zvaničnom sastanku sa novinarima poslala je kratku, ali više nego jasnu poruku koja je odjeknula evrovizijskim krugovima:"Dobrodošli u Sofiju sljedeće godine".
Glavni grad bio bez konkurencije
Kako prenosi dobro obavešteni evropski portal “esk-kompakt.de”, prestonica Bugarske od samog trenutka proglašenja pobednika u Beču nije imala realnu konkurenciju. Sa 1,3 miliona stanovnika i logistikom koja može da iznese ovako masovnu manifestaciju, ovaj grad je jedini mogao da garantuje ispunjenje svih rigoroznih uslova koje nalaže Evropska radiodifuzna unija (EBU).Ključni adut u rukama organizatora jeste Arena Sofija. Pored impresivnog kapaciteta od preko 10.000 mesta, ova dvorana poseduje i specifične tehničke predispozicije, poput izuzetno visokog plafona, što je primarni uslov za postavljanje masivne rasvete i komplikovanih scenskih efekata. Takođe, obližnji Sofija Tek Park već je viđen kao potencijalno rešenje za ogroman novinarski centar koji će primiti hiljade medijskih ekipa.Ne treba zanemariti ni transportnu povezanost. Prestonica poseduje najveći međunarodni aerodrom u zemlji koji nesmetano funkcioniše tokom cele godine, a u gradu se nalaze i sve vodeće produkcijske kuće, tehnička podrška i državne institucije neophodne za realizaciju ovakvog projekta.
















