Ivana Španović, najbolja srpska atletičarka u istoriji, osvojila je zlatnu medalju u troskoku na međunarodnom takmičenju održanom u Beogradu, čime je već na startu nove sezone ispunila normu za Svetsko prvenstvo u dvorani.
Skok od 14,41 metara
Španovićeva je do zlata stigla skokom od 14,41 metara, rezultatom koji je trenutno najbolji na svetu u 2026. godini, ali i novi rekord Srbije u troskoku u dvorani.Povezane vesti
Od skoka udalj do troskoka - nova faza karijere
Tokom najvećeg dela bogate karijere, Ivana Španović gradila je status svetske zvezde u skoku udalj, disciplini u kojoj je osvojila medalje na evropskim i svetskim prvenstvima i godinama bila u samom vrhu svetske atletike.U ovoj fazi karijere odlučila je da se posveti troskoku, disciplini koja zahteva drugačiji ritam, tehniku i pripremu, ali joj omogućava novi takmičarski izazov. Već na prvom ozbiljnom nastupu pokazala je da se uspešno prilagodila.Zlato i rekord na međunarodnom takmičenju u Beogradu
Takmičenje je održano u Atletskoj dvorani na Banjici, u okviru susreta reprezentacija Srbije, Hrvatske i Slovenije. Ivana Španović bila je najbolja u konkurenciji i zasluženo se popela na najviši stepenik pobedničkog postolja.Skok od 14,41 metar bio je nedostižan za ostale takmičarke i jasno je izdvojio Španovićevu kao dominantnu u ovoj disciplini na samom početku sezone.Norma za Svetsko prvenstvo već prevaziđena
Osim osvajanja zlatne medalje, rezultat ostvaren u Beogradu ima i dodatnu težinu, jer je znatno iznad norme od 14,15 metara potrebne za plasman na Svetsko prvenstvo u dvorani, koje će biti održano od 20. do 22. marta u Torunju.Rano ispunjavanje norme omogućava Španovićevoj da u nastavku sezone nastupa rasterećenije i fokusira se na dodatni tehnički i rezultatski napredak.
Naredni izazov za Ivanu Španović biće Beogradski indor miting, zakazan za 11. februar, gde će nastaviti takmičenje u troskoku i imati priliku da dodatno potvrdi dobru formu.






















