Angelina Topić osvojila bronzu u Tokiju: Ponosni tata progovrorio o izazovima

Angelina Topić, na Svetskom prvenstvu u Tokiju osvojila bronzanu medalju u skoku uvis.
Angelina Topić osvojila bronzu u Tokiju: Ponosni tata progovrorio o izazovima
Foto: Instagram printscreen/dragutintopic
I dok je publika širom sveta pratila njene preskoke, za nju i njenu porodicu ovo je bio trenutak prepun emocija i istorijskog značaja -- jer je prošlo tačno 34 godine otkako je njen otac, legendarni Dragutin Topić, debitovao na istom mestu.

Povezane vesti

Nakon tri obaranja lestvice na dva metra, naša atletičarka je čekala rezultat rivalke Jaroslave Mahučih, koja nije uspela da preskoči veću visinu, pa su obe podelile treće mesto.

Dragutin je govorio o izazovima kroz koje su prošli:

"Nikada mi nije bilo teže u životu. Ona ovo čeka od Pariza prošle godine. U Parizu je trebalo da bude treća, u najgorem slučaju, pa se desila povreda… Posle toga smo ušli u limbo psihički. Potonula je totalno. To ne zna niko, znam samo ja i naš stručni štab. Borila se svakog dana da sebe pronađe ponovo. Trajalo je 370 dana, sada je našla sebe." - rekao je Topić za sportal. blic.rs.

O teškoj ulozi trenera i oca

"Toliko je teško rukovoditi ovim... Moraš da budeš trener. Trener mora da bude i džukela i da kaže ono što otac ne bi rekao nikada. To sam joj i rekao pre nekoliko treninga. Nije svađa, nego sam joj rekao ono što sam mislio i što sam znao da moram da joj kažem kao trener."

"Kao otac, u meni gori, jer nemam pravo to kao otac da kažem. Mnogo mi je to teško, do vrha mi je. Ja bih voleo da postoji u okolini trener koji može da rukovodi, ne vidim ga sada... Ona je sjajna sportistkinja, osećam da je vreme da budem u senci, da na tribinama sedim i da pijem pivo jer – mnogo je teško raditi s nekim koga voliš više od sebe, kome treba da pružiš sve... Ko je trenirao svoje dete, on će razumeti... Ovo nije normalno! Za moju porodicu i za nju sam uradio ono što je bilo do mene, sada može dalje sama, a ako želi, tata je uvek tu."

Topić je komentarisao i takmičenje

"Jako sam srećan što je treća, a s druge strane, mislim... U stvari, znam da je ona bila spremna da skoči 2,03. Da li bi to bilo zlato, srebro, bronza ili peto mesto, ne znam, ali mi je žao tih 2,03. Kiša je pala, jei ga, i raspršila nam je viziju. Ona se ponašala jako profesionalno. Znali smo da će pasti kiša, naglašavali smo da je važno da se preskače iz prve..."*

Angelina Topić posle uspeha

Angelina je nakon takmičenja zaplakala, a potom dala kratku izjavu:

"Bila je to prava borba do poslednjeg skoka i presrećna sam što kući nosim medalju. Kiša i prekidi su otežali takmičenje, ali uspela sam da ostanem fokusirana i dam svoj maksimum. Bronza sa Svetskog prvenstva za mene je ogromna motivacija da nastavim da radim i da se borim za još veće visine." - rekla je Angelina, prenosi sportal.blic.rs

Ovim rezultatom, Angelina je donela petu medalju za Srbiju na otvorenom takmičenju, od čega je četvrta bronzana medalja, čime je dodatno učvrstila svoj status među najboljim svetskim atletičarkama.

Povezane vesti

Nikola Topić ponovo na parketu

Nikola Topić ponovo na parketu: Borba, snaga i povratak nakon bolesti

Svet Plus
31. decembar 2025.
Angelina Jolie inspiriše: Maksi suknja i baletanke za proleće 2025

Angelina Jolie inspiriše: Maksi suknja i baletanke za proleće 2025

Svet Plus
14. maj 2025.
Angelina Topic - srebrna medalja na SP

Angelina Topić osvojila srebro na Svetskom prvenstvu: Skok od 1,99 m za istoriju

Svet Plus
pet, 20. mar | 20:46
Brad Pitt i Angelina Jolie na fotografiji iz perioda zajedničkog vlasništva nad Château Miraval imanjem u Francuskoj, koje je sada predmet pravne bitke

Miraval pred sudom: Brad Pitt protiv Angeline Jolie

Svet Plus
28. jun 2025.

Najčitanije vesti!

Vlade Divac i Holivudska prevara

Vlade Divac i Holivudska prevara: Kako je nasamario saigrača pomoću glumice Lucy Liu

Svet Plus
uto, 2. jun
Boris Becker postao tata peti put

Boris Becker postao tata po peti put, dan pre svog 58. rođendana

Svet Plus
23. novembar 2025.
Max Verstappen sa kačketom na glavi i širokim osmehom na licu tokom intervjua

Max Verstappen postao tata: Vozač Formule 1 i Kelly Piquet dobili ćerku!

Svet Plus
3. maj 2025.
Fudbaleri Španije i Argentine bore se za titulu prvaka sveta u finalu Mundijala 2026.

Španija i Argentina večeras igraju finale Svetskog prvenstva: Šampion brani krunu, „crvena furija“ napada tron

Svet Plus
ned, 19. jul | 11:08

Najnovije vesti!

Košarkaši BC Vienna pred navijačima u Hallmann Domeu u Beču

BC Vienna od 1. avgusta prodaje sezonske karte: Partizan, Dubai i evropska košarka stižu u Beč

Svet Plus
pet, 31. jul | 10:39
Zašto Nikola Jokić izbegava luksuzna letovališta?

Zašto Nikola Jokić izbegava luksuzna letovališta? Njegov idealan odmor izgleda sasvim drugačije

Svet Plus
čet, 23. jul | 20:12
Ana Ivanović prvi put otvoreno o životu posle tenisa: Govorila o deci, povlačenju i borbi sa panikom

Ana Ivanović prvi put otvoreno o životu posle tenisa: "Imala sam velike napade panike"

Svet Plus
uto, 21. jul | 20:34
Novak Đoković otkrio pol bebe paru iz Velike Britanije: Snimak postao viralan

Novak Đoković otkrio pol bebe paru iz Velike Britanije: Snimak postao viralan

Svet Plus
uto, 21. jul | 10:13