Ozbiljan incident na prvom treningu Formule 1 u novoj sezoni!

Debitantska sezona Ollie-a Bearmana u timu Haas mogla je da se završi tragično na prvom slobodnom treningu F1 u Australiji, zbog udesa koji je doživeo na stazi.
Ozbiljan incident na prvom treningu Formule 1 u novoj sezoni!
Foto: Printscreen/F1 TV

Veliki udes na prvom slobodnom treningu

Debitantska sezona Ollie-a Bearmana u timu Haas mogla je da se završi tragično već na prvom slobodnom treningu (FP1) u Australiji, kada je Britanac doživeo ozbiljan udes.

Nakon što je izgubio kontrolu nad bolidom u brzoj krivini broj 10, Berman je snažno udario u zaštitni zid, zbog čega nije mogao da učestvuje u daljem toku treninga u petak.

Mehaničari Haasa nisu uspeli da osposobe bolid

Predsezonska testiranja protekla su bez crvenih zastavica, ali prvi zvanični vikend doneo je dramatične trenutke.

Posle incidenta, Haasov bolid ostao je u garaži tokom FP2, a iako su mehaničari tima učinili sve da ga osposobe, Berman nije uspeo da se vrati na stazu.

Berman objasnio šta se dogodilo

Objašnjavajući nesreću, mladi vozač je rekao:

"Momci su odradili sjajan posao pokušavajući da poprave bolid, ali jednostavno nije bilo dovoljno vremena. Napravio sam malu grešku u krivini 10, izašao preširoko, a taj deo staze je veoma neravan. Nažalost, izgubio sam kontrolu nad automobilom."

Velika oštećenja na bolidu dodatno otežala situaciju

Zbog snažnog udara, desna strana Haasovog bolida pretrpela je velika oštećenja, uključujući prednje i zadnje točkove, koji su ostali pričvršćeni za šasiju samo pomoću sigurnosnih priveza.

Radovi na popravci dodatno su otežani potrebom za zamenom menjača i agregata, a još nije poznato da li će neki od delova moći da budu ponovo korišćeni kasnije u sezoni.

Optimističan uprkos nezgodi

Uprkos izgubljenom vremenu, Berman ostaje optimističan:

"Nije gotovo. Malo sam se mučio, ali sam imao sjajan osećaj u bolidu – možda čak i previše samopouzdan. Sve se lepo razvijalo, ali greška je bila nesrećna. FP3 je duga sesija, a zatim slede kvalifikacije, tako da još imam šansu."

Da li kiša u trci može promeniti situaciju?

Dok se očekuju više temperature za subotnje kvalifikacije, vremenska prognoza najavljuje kišu za nedeljnu trku, što bi moglo doneti nepredvidive uslove i priliku za Bermana da nadoknadi izgubljeno.

Hoće li mladi Britanac uspeti da se vrati u ritam i ostvari dobar rezultat? Ostaje da vidimo kako će se vikend odvijati.

Povezane vesti

Dnevni horoskop za 15. oktobar 2025. donosi astrološke uvide za sve znake. Saznajte kako planete utiču na ljubav, posao i zdravlje baš danas!

Dnevni horoskop za 15. oktobar 2025.

Svet Plus
uto, 14. oktobar
Dnevni horoskop za 14 oktobar 2025. Saznajte raposred planeta

Dnevni horoskop za 14. oktobar 2025.

Svet Plus
pon, 13. oktobar
Dnevni horoskop za 13. oktobar 2025.

Dnevni horoskop za 13. oktobar 2025.

Svet Plus
ned, 12. oktobar
Rutina od 10 minuta prena savetima Nade Ross

Moja brza beauty rutina kad' imam 10 minuta - trikovi koji me spašavaju

Svet Plus
čet, 9. oktobar

Najčitanije vesti!

Dragan Stojković Piksi podneo ostavku

Dragan Stojković Piksi podneo ostavku nakon poraza od Albanije

Svet Plus
ned, 12. oktobar
Dušan Alimpijević  novi selektor reprezentacije Srbije

Dušan Alimpijević - trener koji je tragediju pretvorio u inspiraciju

Svet Plus
čet, 2. oktobar
Ubijena sestra Naza Reida

Sestra NBA zvezde Naza Reida ubijena u 28. godini

Svet Plus
ned, 7. septembar
Novak Đoković se tokom meča borio sa mučninom

Mučna scena u Šangaju: Novak Đoković brisao povraćku, pa slavio prolazak u četvrtfinale

Svet Plus
uto, 7. oktobar

Najnovije vesti!

Dragan Stojković Piksi podneo ostavku

Dragan Stojković Piksi podneo ostavku nakon poraza od Albanije

Svet Plus
ned, 12. oktobar
Dušan Alimpijević predstavljen kao selektor košarkaša Srbije

Dušan Alimpijević zvanično selektor košarkaša Srbije: "Stranac NE u reprezentaciji"

Svet Plus
sub, 11. oktobar
Marko Arnaoutović oborio rekord

Marko Arnautović - dečak sa snom: "Sinoć se san ostvario"

Svet Plus
pet, 10. oktobar
Radovan Pankov o teškom odrastanju i tragediji

Radovan Pankov: "Ta scena mi je ostala urezana za ceo život"

Svet Plus
čet, 9. oktobar