"Ako mračiš, mračno je. Ako sijaš, sjajno je, do tebe je" - Sedam godina od smrti Nebojše Glogovca

Nebojša Glogovac, jedan od najvećih srpskih i regionalnih glumaca, preminuo je 9. februara 2018. godine, ostavljajući neizbrisiv trag u svetu umetnosti.
"Ako mračiš, mračno je. Ako sijaš, sjajno je, do tebe je" - Sedam godina od smrti Nebojše Glogovca
Foto: Youtube printscreen/RTS
Danas, sedam godina kasnije, njegovi likovi, misli i harizma i dalje žive kroz filmove, predstave i sećanja njegovih kolega i publike.

Njegova čuvena rečenica: "Ako mračiš, mračno je. Ako sijaš, sjajno je, do tebe je." najbolje oslikava životnu filozofiju kojom se vodio – veru u snagu duha, u ljudskost i u moć pozitivne energije. 

Bio je čovek ogromne emocije, iskrenog stava i neponovljive harizme, koji je znao da svakom liku udahne dušu, bilo da je igrao u filmovima, serijama ili na pozorišnim daskama.

Njegove uloge u filmovima kao što su "Nebeska udica", "Klopka", "Munje" i druge, kao i legendarne serije "Porodično blago", "Vratiće se rode", "Ubice moga oca", "Južni vetar", ostaju svedočanstvo o njegovom neponovljivom talentu. Njegova gluma bila je više od interpretacije – bila je životna, duboka i autentična.

Kolege i prijatelji ga pamte kao čoveka koji je znao da nasmeje, da poduči i da inspiriše, dok su oni koji su ga pratili na sceni i ekranu ostali zauvek vezani za njegove uloge.

Povezane vesti

Psi se vratili kući nakon 17 kilometara

Neverovatna priča: Sedam pasa pobeglo iz kamiona i vratilo se kući nakon 17 km

Svet Plus
uto, 24. mar | 20:44
Žena sa smeškom sedi u kafiću, drži mobilni telefon i gleda direktno u kameru, dok je u pozadini vidljiva terasa i nekoliko ljudi.

Aleksandra Tadić Cipka objavila emotivnu fotografiju sa pokojnim suprugom

Svet Plus
27. novembar 2024.
Glavni likovi serije "Ubice mog oca" - domaća krimi drama koja je osvojila publiku.

Ubice mog oca: Zašto publika i dalje priča o ovoj domaćoj seriji?

Svet Plus
9. jul 2025.
Pravoslavna crkva - ikona i sveće

Uskršnji post 2026: kada počinje i koja su pravila po nedeljama

Svet Plus
sub, 21. feb | 20:38

Najčitanije vesti!

Jelena Karleuša i Hurricane ilustracija Youtube printscreen

Jelena Karleuša kaže da je pokradena, oglasila se grupa Hurricane: Pesma RUNDE je naša!

Svet Plus
13. septembar 2024.
Mina Lazarević o borbi sa opakom bolesti

"Sela sam u kola i plakala": Potresna ispovest Mine Lazarević o borbi sa opakom bolešću, strahu za decu i gubitku glasa

Svet Plus
uto, 2. jun
Tijana Bogićević i Marčelo udružili snage

Tijana Bogićević i Marčelo imaju "Lek za bol": Tijana Pečenčić i Marko Braić u novoj emotivnoj drami

Svet Plus
čet, 4. jun
Tanja Savić o sopstvenim borbama i Mini Kostić

Tanja Savić o Mini Kostić i sopstvenim borbama: "Svi smo mi na ivici, niko ne vidi koliko tuge nosimo"

Svet Plus
čet, 4. jun

Najnovije vesti!

Oženio se Saša Kovačević

Oženio se Saša Kovačević: Osvanula i prva fotografija mladenaca

Svet Plus
sub, 6. jun | 21:15
Željko Joksimović nije očekivao ovakve reakcije

Fanovi su tražili, Željko Joksimović ih je poslušao: Hit "Brate moj“ dobio modernu verziju za leto 2026.

Svet Plus
sub, 6. jun | 20:05
Džejla Ramović  u Severnoj Makedoniji

Džejla Ramović progovorila o privođenju u Severnoj Makedoniji: "Bili smo 12 sati u policiji, a ništa nismo uradili“

Svet Plus
sub, 6. jun | 10:17
Nataša Pavlović otvoreno o borbi

Nataša Pavlović otvoreno o borbi sa depresijom i viškom kilograma: "Rekla sam sebi – ja ovo ne želim da budem"

Svet Plus
sub, 6. jun | 10:00