Dragana Džajić o teškim trenucima: „Doktori su mi rekli da neću imati decu“

Borba za potomstvo je tema sa kojom se suočava veliki broj mladih parova. Nažalost, ni javne ličnosti nisu pošteđene ovih izazova.
Dragana Džajić o teškim trenucima: „Doktori su mi rekli da neću imati decu“
Foto: Youtube printscreen/Srbija danas
Kako bi pružila podršku onima koji prolaze kroz slične situacije, voditeljka Dragana Džajić odlučila je da javno podeli svoje iskustvo.

Povezane vesti

Gostujući u podkastu "Beležnica duše" autorke i voditeljke Gordane Vasiljević, Dragana je otvoreno govorila o detinjstvu pored svog oca, legendarnog fudbalera Dragana Džajića, ali i o emotivnim i teškim trenucima u borbi za potomstvo.

Teške reči lekara

Dragana se prisetila trenutka kada joj je jedan cenjeni lekar, član Svetske zdravstvene organizacije, saopštio da nikada neće moći da zatrudni:

"Imala sam jednu situaciju gde mi je doktor rekao da ja ne mogu da ostanem u drugom stanju. Pitala sam ga odmah – da li postoji šansa makar uz vantelesnu oplodnju? Odgovorio je: 'Ma kakvi, jedini način da se osećate kao majka jeste da usvojite dete'. Tada sam imala 23–24 godine i počela sam da plačem. Bio je vrlo hladan."

Cenjeni lekar je upitao zbog čega plače?

"Što plačete? Dete kada jednom krene da živi sa Vama, počeće i da liči na Vas". Nisam mogla da verujem šta čujem. Predivna je stvar usvojiti dete. To je oličenje humanog dela i podržavam svakoga ko želi tako nešto da uradi, to je najlepša moguća stvar. No, ja vam to govorim iz ugla jedne devojke od tadašnjih 23, 24 godine, koja nije želela da to baš tako čuje. Moglo je to da se kaže na drugačiji način i mnogo blaži. Plakala sam, teško mi je bilo da to zamislim. Zašto svi mogu, svima uspe, a ja ne mogu? Jako sam želela to"- bila je iskrena Dragana.

Povezane vesti

Tanja Savić ostvarila san: Dragana Mirković joj priredila trenutak za pamćenje

Tanja Savić ostvarila san: Dragana Mirković joj priredila trenutak za pamćenje

Svet Plus
ned, 24. maj | 19:53
Dragana Mirković postala baka

Dragana Mirković postala baka – na svet stigla mala princeza

Svet Plus
20. oktobar 2025.
Dragana Mirković sa širokim osmehom na licu i izraženo velikim biserima oko vrata tokom intervjua

Dragana Mirković u Dubaiju spojila zadovoljstvo i biznis!

Svet Plus
22. februar 2025.
Crna svadba treća epizoda druge sezone

"Crna svadba" sezona 2 - epizoda 3: Zlo koje menja oblik i nova borba svetla i tame

Svet Plus
30. oktobar 2025.

Najčitanije vesti!

Jelena Karleuša i Hurricane ilustracija Youtube printscreen

Jelena Karleuša kaže da je pokradena, oglasila se grupa Hurricane: Pesma RUNDE je naša!

Svet Plus
13. septembar 2024.
Mina Lazarević o borbi sa opakom bolesti

"Sela sam u kola i plakala": Potresna ispovest Mine Lazarević o borbi sa opakom bolešću, strahu za decu i gubitku glasa

Svet Plus
uto, 2. jun | 08:57
Neda Ukraden o pesmi "Zora je"

"Zora je" nije bila namenjena Nedi Ukraden: Pesmu je odbila najveća muška zvezda, a Marina Tucaković je od jednog stiha zaradila bogatstvo

Svet Plus
sub, 25. apr | 09:16
Džejla Ramović  o Jakovu Jozinoviću

Džejla Ramović progovorila o bliskosti sa mladim pevačem: "Zaljubljeno sam gledala naš snimak 10 puta“

Svet Plus
sub, 23. maj | 19:57

Najnovije vesti!

Kasper se prvi put oglasio o stanju Mine Kostić

Kasper se prvi put oglasio o stanju Mine Kostić: "Godinama nosila teret nepravdi"

Svet Plus
sre, 3. jun | 09:14
Jovana Pajić se obratila Mariji Šerifović

Jovana Pajić iskreno o Mariji Šerifović – "Ona budi ambiciju u meni"

Svet Plus
sre, 3. jun | 09:00
Mina Lazarević o borbi sa opakom bolesti

"Sela sam u kola i plakala": Potresna ispovest Mine Lazarević o borbi sa opakom bolešću, strahu za decu i gubitku glasa

Svet Plus
uto, 2. jun | 08:57
Kaspet hitno doleteo u Beograd zbog Mine

Verenik Mine Kostić hitno doleteo u Srbiju: Kasper vidno zabrinut zbog pevačicinog stanja

Svet Plus
uto, 2. jun | 08:44