Dirk Nowitzki emotivno o Luki Dončiću - "Nikada neću biti fan Lakersa, ali ću zauvek biti njegov fan!"

Dirk Nowitzki, legendarni nemački košarkaš, nije mogao da sakrije svoja osećanja kada je došao da podrži Luku Dončića, na njegovoj prvoj utakmici u Lakersima.
Dirk Nowitzki emotivno o Luki Dončiću - "Nikada neću biti fan Lakersa, ali ću zauvek biti njegov fan!"
Foto: Youtube printscreen/FOX 4 Dallas

Nowitzki otvoreno o Dončićevom transferu

Svojim gostovanjem na jednom od sportskih kanala, Nowitzki je podelio svoja razmišljanja o tom trenutku.

Razmenjene poruke sa Lukom

„Kada sam došao kući tada, Luka i ja smo razmenili nekoliko poruka. Bio sam tužan i razočaran zbog njega. Naravno da nije znao da se to sprema. Zvao me je da dođem na njegovu prvu utakmicu u Los Angelesu i znao sam da treba da ga podržim", ispričao je Nowitzki, koji je sa Dončićem igrao zajedno u svojoj poslednjoj sezoni i postao mu mentor.

Emotivan trenutak u Los Angelesu

Za mnoge ljubitelje košarke, trenutak kada je Nowitzki došao da podrži Luku u Los Angelesu bio je posebno emotivan.


Mentorstvo koje je preraslo u prijateljstvo

Nowitzki, koji je svoje 21 godine u NBA ligi proveo u dresu Dallas Mavericksa, nije mogao da zamisli da će jednog dana biti na utakmici sa svojim bivšim saigračem, kojeg je smatrao poput sina.

„Igrali smo zajedno u mojoj poslednjoj sezoni, zbližili smo se i pokušao sam da mu budem mentor. Pokušao sam sve ove godine da mu pomognem koliko mogu. On je dobar momak i morao sam da ga podržim u njegovom izazovu, jer očigledno je bilo da je veoma razočaran", rekao je Nowitzki.

Neobičan prizor – Luka u dresu Lakersa

Njegov komentar o „nerealnom“ osećaju gledanja Luke u dresu Lakersa odražava duboku vezu koju su izgradili tokom zajedničkih godina.

Nowitzki ostaje veran Dallasu

„Videli ste mi lice na utakmici, bilo mi je čudno. Nerealno je videti ga da igra za Lakerse", priznao je slavni nemački košarkaš, koji je oduvek bio veran Dallas Mavericksima. Iako, kako je sam rekao, „nikada neće biti fan Lakersa“, Nowitzki je istakao da će zauvek biti fan Luke Dončića.

Povezane vesti

Veza koja prevazilazi sport

Ovaj iskreni trenutak solidarnosti između mentora i učenika, kao i Nowitzkijeva želja da bude uz Luku u njegovom izazovu, dodatno su osvetlili snagu njihove veze, koja prevazilazi granice sporta i ekipa.

Najčitanije vesti!

Novak Đoković osvojio 101 titulu

Novak Đoković ispisao istoriju u Atini - 101. titula u karijeri

Svet Plus
sub, 8. novembar
Trener Radničkog iz Kragujevca preminuo tokom utakmice

Tragedija na terenu - Trener Radničkog iz Kragujevca Mladen Žižović preminuo tokom utakmice

Svet Plus
uto, 4. novembar
Ubijena sestra Naza Reida

Sestra NBA zvezde Naza Reida ubijena u 28. godini

Svet Plus
ned, 7. septembar
David Beckham  zvanično postao vitez

David Beckham zvanično posto vitez

Svet Plus
sre, 5. novembar

Najnovije vesti!

Cristiano Ronaldo o Novaku Đokoviću

Cristiano Ronaldo o Novaku Đokoviću: Sjajan primer veličine u sportu

Svet Plus
uto, 11. nov | 13:11
Antonio Bellavista nekadašnji kapiten Barija

Antonio Bellavista – od kapitena Barija do pomilovanja: priča o padu i povratku

Svet Plus
pon, 10. nov | 12:47
Novak Đoković osvojio 101 titulu

Novak Đoković ispisao istoriju u Atini - 101. titula u karijeri

Svet Plus
sub, 8. novembar
Georgina i Ronaldo o bolu, tragediji i gubitku sina

Cristiano Ronaldo i Georgina Rodrigez: Ljubav, bol i snaga posle tragedije

Svet Plus
pet, 7. novembar