Starost66 godina6. februar 1959.

Predrag Gaga Antonijević

Predrag Gaga Antonijević u emisiji
Predrag Gaga Antonijević je režirao najpoznatije domaće serije i filmove.

Biografija


Predrag “Gaga” Antonijević rođen je u Nišu, a detinjstvo je proveo u Užicu, gradu koji je snažno oblikovao njegove prve umetničke utiske. Nakon završene osnovne i srednje škole, preselio se u Beograd gde je diplomirao na Fakultetu dramskih umetnosti, na odseku za filmsku i televizijsku režiju. Još tokom studentskih dana pokazivao je veliko interesovanje za vizuelno pripovedanje, pa je ubrzo nakon diplomiranja ušao u svet filma.


Karijeru je započeo kratkim dokumentarnim i TV formama, a širu pažnju privukao je filmom „O pokojniku sve najlepše“, koji mu je doneo prva značajna priznanja. Tokom osamdesetih i devedesetih godina sarađivao je na različitim filmskim i televizijskim projektima, a deo profesionalnog puta proveo je i u Sjedinjenim Američkim Državama, gde je radio kao scenarista i reditelj.


Antonijevićev rad često se bavi teškim istorijskim temama, ljudskim sudbinama i kompleksnim društvenim odnosima. Posebnu afirmaciju doneli su mu filmovi snimani po istinitim događajima, kao i savremene kriminalističke serije koje su u Srbiji stekle izuzetnu popularnost. Jedan od njegovih najzapaženijih projekata poslednje decenije je film „Dara iz Jasenovca“, koji je izazvao veliku pažnju domaće i međunarodne javnosti.


Tema: Predrag Gaga Antonijević

Predrag Gaga Antonijević o smrti sestre

Predrag Gaga Antonijević o iznenadnoj smrti sestre

Svet Plus
pon, 24. nov | 09:22